Poszukując pracownika mamy możliwość skorzystania z wielu możliwości jego pozyskania. Od ogłoszeń w prasie, przez Internet, aż po reklamy telewizyjne, czy informację na telebimach - to tylko kilka sposobów na dodanie ogłoszenia.

Serwis Internetowy

Pomimo tak dużego wyboru jaki mamy, najczęściej korzystamy z możliwości gdzie można zamieścić darmowe oferty pracy na portalu internetowym. Jak wygląda proces dodania takiego ogłoszenia, czy  jest łatwy? Jakie informacje powinniśmy uwzględnić w ogłoszeniu, aby skutecznie je dodać w serwisie?

Dodawanie ogłoszenia

Chcąc dodać ogłoszenie o pracę, musimy najpierw napisać ofertę. Przygotować nazwę i opis stanowiska, wymagania jakie stawiamy przed pracownikiem oraz korzyści jakie będzie mógł mieć w zamian za wykonanie pracy. Następnie przeszukujemy Internet celem znalezienia kilku interesujących nas serwisów, w których chcemy naszą ofertę zamieścić. Generalnie większość portali wymaga rejestracji konta, aby dodać ogłoszenie, jednak są też takie serwisy, które pomijają ten krok. Po dodaniu ogłoszenia pozostaje nam sprawdzić czy jest już widoczne w sieci oraz przeglądać napływające aplikacje.